Podsumowanie imprezy „ Po Sąsiedzku” - 27.05.2017 r.

             Dużo zabawy, konkursy, rozrywka, mnóstwo atrakcji i pyszne smakołyki – czyli podsumowanie imprezy „ Po Sąsiedzku” , która odbyła się 27.05.2017 r. w Alei Kwiatowej.

      Słoneczna i piękna pogoda gromadziła mieszkańców naszego miasta w Alei Kwiatowej od samego rana. Celem imprezy była wspólna integracja z przedstawicielami Rad Osiedlowych, przybliżenie działalności, aktywizacja i ożywienie kontaktów. Już od samego początku można było podziwiać kolorowe i kreatywnie przystrojone stoiska, prezentujące historię, atrakcje lokalne i „życie osiedlowe„ poszczególnych Rad. W konkursie na najciekawsze stoisko szczecinianie wytypowali aranżację „Rady Osiedla Stare Miasto”, jako twórcze i tworzące wyjątkową przestrzeń ekspozycyjną.

      Nie obyło się również bez wspólnego gotowania. Członkowie Rad zmierzyli sięw konkurencji na najsmaczniejszy „Osiedlowy naleśnik”. Wśród tak różnorodnych propozycji podania lubianego przez wszystkich naleśnika, wybór zwycięzcy nie należał do najprostszych. Ostatecznie w tej podróży po kulinarnych przysmakach najbardziej wyszukanym farszem i estetycznie podaną potrawą okazał się naleśnik  „ Rady Osiedla Podjuchy”.  

      Uczestnicy festynu mogli podziwiać różnorodne występy grup tanecznych, wokalnych oraz akrobatycznych w konkurencjach Show Time i Konkurs Talentów. Swoje umiejętności zaprezentowali między innymi Orkiestra Perkusyjna „Gamelan” - Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczecinie. Licznie zgromadzona widownia podziwiała oraz gromkimi brawami nagradzała wszystkich występujących. Publiczność była zachwycona pokazem gimnastyki artystycznej przez formację, która reprezentowała Radę Osiedla Stare Miasto. Ciekawy układ choreograficzny przedstawił zespół taneczny „ Szyk”, tym samym zapewniając I miejsce w „Konkursie Talentów” dla Rady Osiedla Żelechowa.

      Mnóstwo atrakcji czekało na barwnych festynowych stoiskach przygotowanych przez przedstawicieli Rady Osiedli. Można było podziwiać interesujące eksponaty pochodzące z Muzeum Techniki w Szczecinie, a także piękne kwiaty prosto z gospodarstwa ogrodniczego.

      Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyła się kolorowa wata cukrowa, a także gorące tosty przekładane kajmakiem. Na tych bardziej głodnych czekały hot dogi. Była również okazja do zasmakowania różnych wariacji kawowych.  

     W strefie „zrób to sam” odbywało się malowanie solą,  robienie makaronowych wisiorków,a także malowanie buzi. Dla chcących poznać nieco historii okolic Szczecina zorganizowano dwie niezależne wycieczki z przewodnikiem, między innymi uliczkami Starego Miasta. W ramach VI Szczecińskich Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej przygotowano grę miejską na smartphona.

     Impreza przyciągnęła zainteresowanych mieszkańców w różnym wieku. Każdy mógł przyjść, odpocząć, spędzić miło czas i znaleźć coś dla siebie. Atmosfera, zaangażowanie, wspólne rozmowy przyniosły oczekiwany efekt. Wyrażając swoje zadowolenie dla takich inicjatyw, szczecinianie już dopytywali o kolejne spotkanie „ Po Sąsiedzku”. Dlatego już dzisiaj zapraszamy na "imprezę" w przyszłym roku.

Kontakt z nami

Działalność bieżąca rad osiedlowych
Joanna Bonikowska
91 42-45-173
Irena Błachowiak
91 42-45-593
Beata Wąsowska
91 42-45-417
Działalność inwestycyjna rad osiedlowych
ZACHÓD
Joanna
Bukowska-Karasiuk
91 42-45-462
PÓŁNOC
Ilona
Felsztyńska
91 42-45-602
ŚRÓDMIESĆIE
Wioletta
Lisińska
91 42-45-616
PRAWOBRZEŻE
Katarzyna
Wełyczko
91 42-45-628